...ve zamane genci yazmaya başlar.

26 Aralık 2009 Cumartesi

YENİ YIL SÜRPRİZİ!


HOŞ GELDİN YENİ YIL!

- Çam Ağacın İçin Parlak Öneriler
- Kardan Adam


Yeni yıla sayılı günler kala içimizde sevinç ve heyecan duygusuyla gelen bir kıpırtı oluştu sevgili takipçilerim... Şaka maka 20 Eylül 2009'dan bu yana bir sonbaharı, yani 2009'un son demlerini birlikte geçirdik. İlk başta sadece ailemin, akrabalarımın ve arkadaşlarımın girdiği "mertingezegeni" adresim bu kısa zaman içinde kendine göre epey yol kat etti. Duyanlar duymayanlara, bilenler bilmeyenlere söyledi ve site az çok tanınır hale geldi çevrede. Derslerimin ve sınavlarımın yoğunluğuna rağmen haftada birkaç kez sitemi düzenledim. Çizgi romanlarımı koydum, düşüncelerimi yazdım, kendimi tanıttım, özelliklerimden bahsettim... Sizler de bana destek oldunuz. Gmail adresi olmayanlarınız kişisel e-posta adresime yorumlarını yazdılar, olanlar da yorum kutusuna düşüncelerini gönderdiler. Anketlere katıldınız. Belki de bu adrese tıklayan herkes yorum yapmadı, sadece çizgi romanlarımı okudu; kim bilir... 2010'a birlikte merhaba derken sizler için yeni yıl sürprizleri hazırladım ben de. İşte, bunlardan biri yılbaşı dediğimizde akla ilk gelen şey: Çam ağacı!


Ben de boyumun uzunluğunda bir çam ağacı aldım bu yılbaşı için. Alması kolay... Peki ya süslemesi? Arkadaşlar, siz de benim gibi süsleme konusunda kararsız kaldıysanız önerilerime bir kulak verin derim.


UCUZ ama SEVİMLİ!
Arkadaşlar, çam ağacınızı süslemek için ilk olarak boyutunda karar kılmanız gerekmekte. Yeni yılı 1 metreden küçük, sevimli ve şirin bir çam ağacıyla kutlamak isteyip ucuz olmasına da dikkat ediyorsanız bu yazıyı okumaya devam ediniz. Ağacınızı alıp uygun yerine koyduktan sonra farklı renklerde toplar ve parıltılı püsküllerle süsleyerek yılbaşına hoşgeldin diyebilirsiniz. Dilerseniz ağacın gövde kısmına geçen noel babalı çubuklardan da iki-üç tane alabilirsiniz.
Ben de kendi yılbaşı ağacımı bu noel babalarla, simli-simsiz renkli toplarla ve büyük parıltılı toplarla süsledim özetlemek gerekirse. Renkli küçük ampulleriminse birkaç tanesinin kırılmış olduğunu görünce tehlikeli olabileceğinden doğru çöpe attık. Ama benim ağacım sanırım bir alttaki başlığın altına giriyor. :)

GÖSTERİŞLİ ve ŞIK!!
Ben küçükle yetinmem, 1 metreden büyük olacak, hatta benim boyumda olacak diyorsanız, seçim sizin. Ağacınızı kurduktan sonra farklı renklerde toplarınızla maçı başlatın! Puanlı, kurdeleli, simli, ışıklı, parıltılı, kalpli... Sizin için gezdiğim yılbaşı süsü satan mağazalarda o kadar çok çeşit vardı ki... Renkli küçük ampullerinizi, parıltılı püsküllerinizi ve noel babalarınızı taktıktan sonra tamam! Ha, unutmadan; klasik noel baba süslerinden sıkılanlar için seramikten yapılmış küçük zilli noel babalar da ideal!

DEVASA ve MUHTEŞEM!!!
"Geride bıraktığım bayramda çok para topladım, boyumdaki çam ağacı beni kesmez!" diye kararınızı kesin vermişseniz, 2 metreyi aşan yılbaşı ağacınızı süslemek için yazımızı okumanızı öneririm sevgili okurlar. Ağacınız uzun ve genişse süslemek için alternatif çoook! :) Yukarıda yazdıklarımla süsledikten sonra şunu belirtmeliyim ki bu yılın modası mor, sarı, gümüş beyazı ve tabii ki de vazgeçilmez rengimiz olan kırmızı! Sakın ola ki yeni yıl ağacınızı yeşil ve maviyle süslemeye kalkmayın, sonuç tam bir fiyasko olur, benden söylemesi. Gümüşümsü kozalaklarınızı altın sarısı puantiyeli topların arasına serpiştirebilir, renkli çanlarınızı noel babalarınızın arasına katabilir, farklı renklerdeki parıltılı püsküllerinizi küçük ampullerinizin arasına katabilirsiniz. Küçük ampüller çok klasik mi geliyor? Öyleyse mavi Ldli yıldız aydınlatmalarınızı sahneye çıkarmanın tam vakti! Tabii cebinizde hala para kalmışsa... :) Ve son olarak (boyunuzun yettiğini varsayarsak -sandalyeye çıkıp da bir yerinizi kırayım demeyin sakın ha!) ağacınızın tepesine altın sarısı veya yılbaşı moru rengindeki büyük yıldızınızı takabilirsiniz.
Bu arada, her üç yazı için de geçerli olan bir şey söyleyeyim: Püsküllerinizden kopan parçaları sağa sola döküp sakın ola bir de annenizden fırça yemeyin, benden söylemesi! :)

SIRADA NE VAR?

* Yılbaşı çorabınızı evinizin en hoş duvarına asmayı unutmayın! Ama şunu da söyleyeyim ki içinden laptop çıkacağını falan düşünmeyin. Bu hafif ve dayanıksız şeyler sadece görüntü için.

* Yılbaşı geleneğinin vazgeçilmezi olan kar spreyiyle odanın camlarında muhteşem bir manzara yaratabilir ya da yazdıklarınla komşunun kızını tavlamaya çalışabilirsin! Yazı yazacaksan dışarıdan düz olarak görünmesi için öncelikle bir kağıda tersini yazıp sonra cama yazman hata yapmaman için önemli bir uygulama olacaktır. Unutmadan, eğer kızı tavlamaya çalışıyorsan noel babanın elini tutan bir noel anne çizebilir ya da çizdiğin çam ağacından sarkan kalplerle ona ilanı aşk edebilirsin! :) :) :)

NOT: Bu yazı sadece eğlenmek için. Yılbaşı ağacını dilediğin gibi süsleyebilirsin.

Ve şimdi de bundan iki-üç yıl önce yazmış olduğum basit bir şiirimi yeni yılla az, kış mevsimiyle çok ilgili olduğu için yazımın sonuna ekliyorum:

KARDAN ADAM

Kış geliyor çocuklar,
Kardan adam yapalım.
Gözlerine kömürler,
Burnuna havuç takalım.

Atkımızı saralım,
Soğuktan koruyalım.
Lapa lapa kar yağarken,
Pencereden bakalım.

Bahar geliyor çocuklar,
Güneş yerini aldı.
Kardan adam eridi,
Geriye havucu kaldı.

BİR NOT DAHA: Hoh hoh hooo! Hepinize sağlıklı ve başarılı yıllar! Mutluluk mu? Artık ezberlemiş olmalısınız... :) :) :)

MERT

1 yorum:

  1. Senin de yeni yılın kutlu olsun Mert. Çizgi romanının yanında farklı konulara da değinme güzel...

    YanıtlaSil